רישיון

המבחן המעשי - הטסט

כל שעורי הנהיגה שעברתם ולמדתם, מובילים אל מבחן אחד, הטסט. טסט הינו מבחן מעשי אשר מטרתו לבדוק את יכולת ההשתלבות שלכם בכביש והשליטה ברכב. הטסט מהווה את החתימה הסופית בדרך לרישיון הנהיגה המיוחל, כך שמומלץ מאוד לגשת אליו כאשר אתם מרגישים בטוחים ומוכנים.

אספנו עבורכם כמה טיפים ליום טסט מוצלח !

  • באופן כללי מותר לגשת לטסט לאחר שסיימתם את מכסת שעורי החובה, אך מומלץ לא לגשת לטסט לפני שמורה הנהיגה אצלו למדתם ממליץ לכם לעשות זאת.,תנו אמון במורה הנהיגה שלכם: הוא מכיר אתכם הכי טוב ויודע האם אתם מוכנים, לפעמים עדיף לחזק את הביטחון בעוד שיעור אחד או שניים ולגשת לטסט מוכנים הרבה יותר.
  • נסו לבקש מהמורה שעת טסט שמתאימה לכם, כך שתעברו את הטסט בשעה שהכי נוח לכם לנהוג, אולי בשעה שהכביש אינו פקוק. כל מורה מקבל רשימת טסטים ומחלק אותם לתלמידים, כל אחד מכם יודע מתי הוא במיטבו (טסט בוקר או טסט אחר הצהריים למשל ) ולכן נסו לתאם את השעה למקום בו יערך הטסט ולאופי שלכם. בדרך כלל מורים לנהיגה מתחשבים ברצונות התלמידים ומנסים לתאם את שעת הטסט לפי נוחיותכם.
  • לפני הטסט מומלץ לנוח כמו שצריך ולאגור כוחות. חשוב לאכול טוב, לנקות את הראש ולנסות לא לחשוב על מה שצפוי במהלך הטסט. כל מבחן ובעיקר מבחן נהיגה, הוא מבחן מלחיץ. אל תוסיפו מתח על מתח.
  • במהלך הטסט שימו לב לפרטים הקטנים. אם למדתם לקראת הטסט בבית ספר מסודר, וודאי קיבלתם תדרוך מלא מה נכון ולא נכון לעשות בטסט ולמה צריך במיוחד לשים לב, אבל בכל זאת הנה כמה קטנים נוספים:
  • כאשר אתם נכנסים לרכב, זכרו לחגור חגורת בטיחות ולכוון את המראות. חשוב שהבוחן יראה שאתם מתאימים את הרכב לצרכים שלכם ולא נוהגים על עיוור, תוך סכנה לעצמכם ולאחרים.
  • נהגו לאט ורגוע, אבל לא לאט מדי. הפגינו ביטחון ושליטה. דמיינו שאתם נהגים מקצועיים, אחראיים ושקולים... עכשיו תפסיקו לדמיין. אתם באמת כאלה.
  • מחשבות טורדניות, מייאשות (על ששת הטסטים הקודמים שלכם...) ומלחיצות ממלאות את ראשכם? הסיטו אותם בעדינות הצידה וחזרו שוב להתרכז בנהיגה.
  • זכרו שאתם נמצאים במעמד הזה כיון שמורה הנהיגה שלכם יודע שאתם מוכנים לטסט. אתם מוכנים לטסט. תנהגו בו טוב כפי שנהגתם בשיעורים (או לפחות בחלק מהשיעורים).

הטסט הוא מבחן נהיגה מעשי שנועד לשקף את שליטתכם ברכב ויכולת הנהיגה שלכם. אולם לא תמיד הוא משקף את יכולתכם האמיתיות. לחץ, התרגשות, טעות או קטנוניות של בוחן, טעות טפשית שלכם – כל אלה יכולים לשנות את התוצאה מהצלחה לכשלון. כולנו בני אדם, אף אחד לא מושלם. זמרים מצויינים נכשלו באודישנים, גאונים נכשלו בפסיכומטרי ונהגים מצויינים נכשלו בטסטים. וניגשו שוב. עד שעברו. וגם אתם תעברו!